Mijn naam is Sietse van der Sluis, ik woon in Sittard, mijn leeftijd is bijna 69 en ik ben sinds april 2006 voorzitter van zwem-, polo- en synchroon zwemvereniging Hellas-Glana
Door Bert Wassenberg
Hoe ben je bij deze vereniging betrokken geraakt?
Ik ben betrokken geraakt bij de vereniging via het zwemmen van de 5 kinderen, die na het behalen van hun diploma’s hun zwemvaardigheden verder wilden verbeteren en als ouders wilden we dat ze het gingen onderhouden.
Ben je zelf ook een actief deelnemer?
Ik ben zelf geen wedstrijdzwemmer, waterpoloër of synchroonzwemmer. Daar liggen mijn kwaliteiten niet.
Welke vrijwilliger uit jouw club verdient het om hier extra in het zonnetje gezet te worden en waarom?
Ik zou bijna willen zeggen elke vrijwilliger, want een training of een wedstrijd kan niet doorgaan zonder en elke vrijwilliger vervult een cruciale rol in het gestroomlijnd laten lopen van alles.
Wat zijn de ‘specials’ van jouw vereniging?
We zwemmen met onze wedstrijdzwemploeg in de hoogste landelijke competitie en voor het waterpolo doen we dat op regionaal niveau (voorheen districtniveau) en voor het synchroonzwemmen op provinciaal niveau.
Wat zou je in de toekomst graag anders zien binnen je club?
Dat we allemaal in één zwembad zwemmen en niet zoals in de afgelopen jaren soms verspreid over 7 zwembaden met soms beperkte faciliteiten.
Wat doen jullie goed en hoeft wat jou betreft nooit te veranderen?
De tomeloze inzet van onze vrijwilligers, die samen de vereniging Hellas-Glana vormen.
Op welke momenten zijn jullie als club extra actief?
De extra actieve momenten zijn in de late middag of de vroege avond, met uitschieters naar 0600 uur in de ochtend en naar 2100 uur in de avond.
Hoe zorgen jullie voor voldoende cohesie binnen de vereniging?
We hebben een bestuur op afstand zoals dat heet. De dagelijkse gang van zaken wordt binnen de afgesproken kaders gestuurd door de afdelingen/commissies, terwijl er meerdere keren per jaar vereniging brede evenementen zijn.
Is het makkelijk om jongeren voor langere tijd aan jullie te binden? En hoe maken jullie hier werk van?
We proberen door het aanbieden van “Superspetters” van de KNZB als opleiding de instroom van jeugdige zwemmers te bevorderen en als ze iets ouder zijn, ze in te schakelen als vrijwilliger bij de organisatie van leuke activiteiten zoals thuiswedstrijden en (meerdaagse) (buitenlandse) kampen.
Welke plek nemen jullie in de gemeente Sittard-Geleen?
We zijn een (KNZB goedgekeurde) toonaangevende, goed georganiseerde, gezellige en prestatiegerichte zwemvereniging in de regio en dus zeker in Sittard-Geleen
Zetten jullie je door het jaar heen ook in voor goede doelen?
We doen qua organisatie mee met allerlei evenementen en ondersteunen o.a. de organisatie van het Oktoberfeest en doen nog allerlei andere activiteiten met onze leden om een gezonde en sportieve levensstijl te promoten.
Kijk eens in de ‘glazen bol’ en vertel waar jouw vereniging over vijf jaar staat?
Als ik nu kijk naar over 5 jaar dan verwacht ik dat we alle activiteiten in Glanerbrook geconcentreerd hebben. Verder verwacht ik dat het effectief en efficiënt georganiseerd is en het inmiddels gestroomlijnd loopt. De samenwerking met de nieuwe zwembadexploitant is goed en de afspraken worden nagekomen. Door samen te zwemmen op één centrale locatie hoop en verwacht ik dat de onderlinge band tussen de leden van de vereniging sterker wordt. Ik verwacht dat we samen een gezonde en gezellige en prestatiegerichte vereniging zullen zijn, die stabiel meedoet in de top van Nederland. Tenslotte weet ik dat we veel zwemmers en zwemliefhebbers afleveren in de maatschappij die een gezonde en sportieve levensstijl in hun omgeving promoten.